שאלות נפוצות

כן! ניתן לקבוע ייעוץ תזונתי בלבד או אימון כושר אישי במחיר של 280 ₪ למפגש. למתמידות בתהליך מחיר הפגישה הוא 270 ש"ח (ההנחה תינתן בפגישה ה12 שתתקיים בטווח של עד חצי שנה).
תוצאות התהליך הן עניין מאוד אישי. נגדיר יחד מהן המטרות של כל אחת מהתהליך ולפיהן נבחן את התוצאה. האם המטרה היא ירידה במשקל? או אולי היכולת לשלוט באכילה? או אולי ההתמדה בפעילות הגופנית? או אולי להכנס חזרה למכנסיים שקנית לפני שנתיים ולא נסגרים עלייך? בהתאם להגדרת המטרה נבחן את התוצאה. ככלל אני יכולה לומר שכעבור כחודש התמדה של ביצוע פעילות גופנית לפחות פעמיים בשבוע, שמירה על תפריט מאוזן והקפדה על סדר באכילה ניתן לראות ירידה במשקל של כ3-4 ק"ג ותחושת חיטוב בשרירי הגוף.
ממש לא! הרעיון הוא ליצור סדר יום של אכילה בו יהיה לך נוח להתמיד. ייתכן כי בתחילה יהיו רגעים בהם תרגישי רעב אך כעבור כשבועיים שלושה בגוף אמור להתרגל לכמויות פחותות של מזון ובנוסף- האכילה המסודרת, בפערי זמן סבירים, שתיית מים מספקת ושילוב של פעילות גופנית סדירה אמורה לעזור כדי למנוע תחושת רעב גדולה בין הארוחות.
התשובה גם פה היא מורכבת. המטרה שלי בתהליך הוא לגרום לכל אישה לשפר את הרגלי האכילה שלה ולתמוך בהתמדה אישית בכך כמו גם בביצוע פעילות גופנית. ההמלצה האישית שלי היא להתחיל את תדירות הפגישות אחת לשבוע למשך כ3-6 חודשים. לאחר שכבר רואים ירידה משמעותית במשקל, שינוי הרגלי אכילה והתמדה בפעילות הגופנית ניתן ומומלץ לרווח בין הפגישות ולרדת לתדירות של פגישה אחת לשבועיים ובהמשך אחת לשלושה שבועות ואפילו אחת לחודש. מצד שני, ישנן נשים שמעדיפות לשמור על מסגרת קבועה בתדירות תכופה יחסית כי הן יודעות שללא מסגרת כלל הן מתקשות מאוד לשמור על ההשגים.
פה נכנסת המשמעות של מפגשים אישיים!!! כל אחת תקבל את המענה הראוי לה מבחינת הצרכים התזונתיים והעדפותיה התזונתיות כמו גם העדפותיה לגבי הפעילות הגופנית והצרכים התזונתיים הנגזרים מכך. טבעונית או צמחונית יזדקקו ליותר חלבון מהצומח והשלמות חסרים במידת הצורך מתוספי תזונה כמו ברזל וB12. וכמו כן לגבי מי שלא אוהבת מזונות מסוימים- ננסה יחד למצוא פתרונות שמקובלים עליה ויובילו למטרה של מניעת סוכרת וירידה במשקל ללא המזונות שאינה אוהבת.
ככלל ההמלצה היא לתכנן תפריט המכיל את כל אבות המזון, המינרלים והויטמינים הנחוצים בהריון וכהכנה להריון ותכנון זה רק יכול לחזק את הגוף לקראת ההריון. מבחינת פעילות גופנית- ישנם הטוענים כי פעילות אינטנסיבית של סיבולת לב ריאה מעל 4 שעות בשבוע עלולה להוות מכשול בכניסה להריון. זאת הסיבה שכל פעילות שנבצע תהיה בתיאום עם הרופא המטפל ותותאם באופן אישי לך. מעבר לכך, ישנם תרגילי פילאטיס רבים שאין מניעה לבצעם ומטרתם לחזק את הגוף לקראת ההריון ובמהלכו כמו תרגילים לשרירי רצפת האגן, חגורת הכתפיים ועוד.
רעות שפר – דיאטנית קלינית ומאמנת כושר
קיבוץ כפר החורש
052-834-5777