מניעת סוכרת אצל נשים בגיל המעבר

מניעת סוכרת אצל נשים בגיל המעבר

מהי תקופת גיל המעבר ומה הקשר לחוסר איזון משקל וסוכר?

תקופת גיל המעבר מתחילה כשנתיים לפני הפסקת המחזור החודשי לצמיתות, מתרחשת אצל רוב הנשים סביב גיל 50 ולעיתים עוד קודם. בתקופה זו חלים שינויים הורמונליים רבים ביניהם הפסקת ייצור אסטרוגן ופרוגסטרון. עלייה במשקל ועמידות לאינסולין הן תופעות שכיחות המתרחשות כתוצאה משינויים אלה ואחרים העלולות לגרום לסוכרת. אני פוגשת נשים שלא שינו את התנהלות חייהן מבחינת פעילות גופנית או תזונה ובכל זאת חוות את העלייה במשקל והשינויים הפיזיולוגים. לכן ישנה חשיבות רבה לבצע התאמה תזונתית והתאמת פעילות גופנית לתקופה זו.

איך נתחיל לאזן את הסוכר והמשקל?

בפגישתנו ניתן מענה אישי לתופעות שהוזכרו. נבחן את בדיקות הדם הרלוונטיות, נכיר אחת את השנייה, נברר מהו סדר יומך והעדפותייך התזונתיות ומה רמת הכושר הגופני, הרצון והיכולת לבצע פעילות גופנית. כל פגישה תתחיל בפעילות גופנית המותאמת לך אישית ובהמשך הפגישה נתמקד בהתאמת התזונה לצורך איזון המשקל ומניעת סוכרת. בין מפגש למפגש תקבלי משימות הביתה הכוללות תוכנית תזונה מפורטת וסרטונים מנחים לביצוע פעילות גופנית.

משך הפגישה הוא שעה ורבע: ארבעים דקות פעילות גופנית ושלושים וחמש דקות ייעוץ תזונתי.

מחיר הפגישה הוא 380 ש"ח. למתמידות בתהליך מחיר הפגישה הוא 370 ש"ח (ההנחה תינתן בפגישה ה12 שתתקיים בטווח של עד חצי שנה).

המלצתי היא להתחיל את התהליך בפגישה אחת לשבוע.

*ישנה אפשרות למפגשים בקבוצות קטנות. *אפשרות למפגשי הנחייה תזונתית בלבד במחיר 280 ש"ח לפגישה. *אפשרות לפגישה אינטרנטית.

מה תשיגי מהתהליך?

ככל שתתמידי בתהליך תרגישי את השינויים בגופך. הירידה במשקל תתחיל, תחושת חיוניות וביטחון עצמי יגברו וכמובן נצפה בשיפור בדיקות הדם.

למי מתאימה התוכנית?

התוכנית מתאימה לנשים הסובלות מעלייה במשקל וטרום סוכרת ומודעות לחשיבות שיש באיזון הסוכר והמשקל על מנת למנוע את מחלת הסוכרת. נשים שמרגישות חוסר שליטה על העלייה במשקלן כתוצאה מהשינויים ההורמונלים שגופן עובר. 

 

אז נפגש בקליניקה שלי בקיבוץ כפר החורש!

 

מטופלות מספרות:

סמדר הרוש:

רעות יקרה,

אני רוצה להוקיר ולשבח את היותך תזונאית ודיאטנית יוצאת דופן, מאד רגישה ומכילה, מעצימה, מדוייקת ומקצוענית. את מאוד מעצימה ונעזרת בכלים מגוונים לתהליך התזונה הנכונה, תוך כדי התבוננות משותפת על המטרות והיעדים בהקשר של "הגוף והאוכל והיחסים שלי עימם".

תבורכי והמון הצלחה בקליניקה. בטוחני שכל מי שיגיע אליך יזכה ויצמח בגדול.

תבורכי מאד,מ-קול הלב,

סמדר הרוש, רמת ישי, עו"ס פסיכותרפיסטית לגיל השלישי

ש.ק:

נפגשתי עם רעות במהלך עבודתה כדיאטנית ומדריכת כושר. דבר ראשון נוצרה בינינו כימיה מצויינת. הרגשתי שרעות באמת מבינה את הקושי שלי בתהליך ההרזייה. מעבר לכך, התאמת התפריט נעשתה בשיתוף איתי, תוך התחשבות בסדר היום שלי ובהעדפות המזון שלי. רעות שמה דגש על כך שלא ארגיש שאני בעונש או מקפחת את עצמי, שלא ארגיש שאני חייה במשטר נוקשה- וזאת כדי להבטיח יישום עקבי לאורך זמן. רעות ידעה להכיל ולעודד ברגעי משבר, ולבחון התאמת התפריט מחדש. לא נתנה לי להכנס לייאוש.

יש לציין שרעות נוסף על היותה דיאטנית, היא גם מורה לביולוגיה ומדריכה סוגים שונים של ספורט. כך שהידע שלה רחב ומקצועי ביותר. הגעתי לתוצאה אשר הגדרנו עוד בתחילת התהליך ועד היום אני שומרת על ההישגים. אני נזכרת בהנחיות שלה על בסיס יומי, ובעיקר זוכרת את החיוך החם- שהאמין בי עוד לפני שהאמנתי בעצמי.

ח.ר: ממליצה בחום

רעות שפר – דיאטנית ומדריכת פילאטיס

אל רעות הגעתי, לחוג פילאטיס לשיעור ניסיון. מיד הבנתי שמדובר במדריכה מאד מקצועית,

חדורת אהבה למקצוע. מחד אינה מוותרת ומאידך קשובה מאד לכל אחת ואחד בקבוצת המתעמלים.

האוירה בשיעור תמיד נעימה, מחויכת ומעודדת.

לאחר מספר חודשים הגעתי אל רעות לייעוץ תזונתי במטרה להוריד במשקל. התפריט נבנה בשיתוף

פעולה, תוך התחשבות באילוצים, תמיד היו הצעות לחלופות, והסברים מקצועיים. היכולת של רעות

לעודד ולעזור ברגעים קשים, הגבירו את המוטיבציה לעבודה קשה.

Class Info
צרו קשר
קיבוץ כפר החורש
052-834-5777