איזון סוכר ומשקל בהריון ולאחר לידה

איזון סוכר ומשקל בהריון ולאחר לידה

מהי החשיבות לאיזון הסוכר והמשקל בהריון?

סוכרת הריון והשמנה בעת הכניסה להריון הן תופעות שכיחות. סוכרת הריון היא סוכרת המתפתחת בזמן ההריון, גורמת לעליה ברמת הסוכר בדם ומאובחנת בשבועות 24-28 להריון. ישנה חשיבות רבה באיזון הסוכר בהריון על מנת למנוע סיבוכי הריון ולידה כמו עובר במשקל גבוה מידי, לחץ דם גבוה בהריון, לידה בניתוח קיסרי ועוד. גם השמנת יתר בהיריון יוצרת סביבה פחות אופטימלית לעובר המתפתח וכרוכה בסיכון גבוה יותר לסיבוכים שהוזכרו. המצבים הללו עלולים לפגוע בעובר ולהוביל ללידת פג או להביא להשמנה עתידית של הילד ולסיכון גבוה יותר לפתח סוכרת ומחלות נוספות בבגרות. בנוסף, נמצא כי לנשים הסובלות מסוכרת הריון סיכון מוגבר לחלות בסוכרת בתוך מספר שנים.

כיצד נתחיל לאזן את המשקל והסוכר?

ברוב המקרים, שמירה על תזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית סדירה מספיקים לאיזון הסוכר ולשמירה על משקל תקין. ההריון הוא חלון הזדמנויות מצויין לשינוי הרגלים כיוון שהמוטיבציה בו גבוהה מתמיד. כשהרגלי התזונה והכושר מוטמעים קל יותר להתמיד איתם גם לאחר הלידה ובכך נתמקד במפגשים שלנו. כל פגישה תתחיל בשילוב של פעילות גופנית, תרגילי פילאטיס ותרגילי כח לחיזוק שרירי הגוף החיצוניים ושרירים עמוקים. בהמשך הפגישה נתמקד בהתאמת התזונה לאורח החיים שלך, העדפותייך, מניעת חסרים תזונתיים, התייחסות לתוספי תזונה נחוצים ולאיזון המשקל. בין מפגש למפגש תקבלי משימות הביתה הכוללות תוכנית תזונה מפורטת וסרטונים מנחים לביצוע פעילות גופנית.

משך הפגישה הוא שעה ורבע: ארבעים דקות פעילות גופנית ושלושים וחמש דקות ייעוץ תזונתי.

מחיר הפגישה הוא 380 ש"ח. למתמידות בתהליך מחיר הפגישה הוא 370 ש"ח (ההנחה תינתן בפגישה ה12 שתתקיים בטווח של עד חצי שנה).

המלצתי היא להתחיל את התהליך בפגישה אחת לשבוע.

*ישנה אפשרות למפגשים בקבוצות קטנות. *אפשרות למפגשי הנחייה תזונתית בלבד במחיר 280 ש"ח לפגישה. *אפשרות לפגישה אינטרנטית.

מה תשיגי מאיזון הסוכר והמשקל?

ככל שתתמידי בתהליך תוכלי לאזן את המשקל (על פי המטרות שנקבע- שמירה, עלייה מתונה או ירידה מתונה במשקל), תפחיתי את הסיכונים לסיבוכי הריון ולידה ואת הסיכונים לחלות בסוכרת גם לאחר הלידה. הפעילות הגופנית תפחית כאבי גב, תשפר את זרימת הדם, תסייע למניעת עצירות, תחזק את שרירי רצפת האגן ותכין את הגוף להתמודדות עם ההריון והלידה וכמובן שתרגישי טוב יותר עם עצמך.

למי מתאימה התוכנית?

תוכנית האיזון מתאימה לכל אישה בהריון או לאחר לידה שמעוניינת לאזן את משקלה. כמו כן התוכנית מתאימה לנשים שסובלות או סבלו מסוכרת הריון ומבינות את החשיבות שבמניעת הופעת מחלת הסוכרת דווקא אצלן. 

 

אז נפגש בקליניקה שלי בקיבוץ כפר החורש!

מטופלות מספרות:

ע.ה:

כשנה אחרי הלידה השלישית נשארתי עם 8-9 קילוגרמים עודפים שלא הצלחתי לרדת. בפעמים הקודמות לא נתקלתי בבעיה כזו והרגשתי שהגוף והגיל מתחילים לבגוד בי.

במפגש הראשון עם רעות פגשתי עדינות ובטחון שגייסו אותי מיד לתהליך.
תהליך הדיאטה עם רעות נעשה באופן מכבד, רגיש, וסבלני. רעות עזרה לי לזהות את סגנון האכילה הבריא עבורי ולהופכו לחלק מאורח חיי עד היום, כשנתים וחצי אחרי.
רעות משרה במפגשים איתה תחושת בטחון המאפשרת לדבר בפתיחות והיא בעלת ידע רחב בנושאים של תזונה וספורט.  כך קרה שכשלושה חודשים אחרי תחילת התהליך הצלחתי להגיע בדיוק למשקל היעד שהצבתי לעצמי ואני מצליחה לשמור אותו עד היום.

לי גרוף:

רעות היא קודם כל בן אדם! היא קשובה, נעימה, מקצועית מאוד ומסודרת. מאוד מפרגנת ועוזרת בכל תהליך הירידה במשקל והכושר. בזכות רעותי ירדת 15 ק"ג לאחר לידת ביתי הראשונה. הרגשתי פשוט נהדר. לאורך כל הדרך רעותי תמכה בי. יש לה רגישות שכמעט ואין לאנשים, פשוט קסם של אדם!!!

א.פ:

רעות ליוותה אותי בתהליך מוקפד, בלמידת הרגלי אכילה שמשתלבים באורח חיי. ירדתי במשקל והתוצאה הייתה נפלאה!

 

Class Info
צרו קשר
קיבוץ כפר החורש
052-834-5777